Marketing

Jak zrobić reklamę na Facebooku i dlaczego jest ważna?

Warto dowiedzieć się, jak zrobić reklamę na Facebooku, ponieważ jest ona ważnym narzędziem, z którego powinna korzystać każda firma, która chce dotrzeć do swojego rynku docelowego. Jest to skuteczny, ukierunkowany, niedrogi i świetny sposób na budowanie świadomości marki oraz przyciąganie ruchu do witryny lub bloga.

5 powodów, dla których reklama na Facebooku jest ważna

Zanim odpowiemy na pytanie jak zrobić reklamę na Facebooku, warto wyraźnie zaznaczyć jej pozytywny wpływ na działania marketingowe marki. Wśród korzyści warto wymienić następujące aspekty:

 1. Jest to bardzo skuteczny sposób na dotarcie z przekazem do dużej liczby osób. Facebook ma ponad 1,5 miliarda aktywnych użytkowników, więc Twoja potencjalna publiczność jest ogromna.
 2. Reklama na Facebooku jest bardzo ukierunkowana. Możesz kierować reklamy do osób na podstawie ich lokalizacji, wieku, płci, zainteresowań i nie tylko. Dzięki temu Twoje reklamy będą widoczne dla osób, które najprawdopodobniej będą zainteresowane Twoją ofertą.
 3. Ten sposób promocji jest stosunkowo niedrogi. Możesz ustawić budżet swojej kampanii reklamowej i płacić tylko wtedy, gdy ktoś kliknie Twoją reklamę. To sprawia, że ​​reklama na Facebooku jest bardzo opłacalnym sposobem dotarcia do rynku docelowego.
 4. Płatne posty to świetny sposób na budowanie świadomości marki i tworzenie połączenia z rynkiem docelowym. Kiedy ludzie zobaczą Twoje reklamy na Facebooku, zaczną rozpoznawać Twoją markę i kojarzyć ją z oferowanymi przez Ciebie produktami lub usługami.
 5. Reklama na Facebooku to świetny sposób na zwiększenie ruchu na Twojej stronie lub blogu. Jeśli umieścisz w reklamie wezwanie do działania, możesz zachęcić użytkowników do przejścia do Twojej witryny lub bloga, aby dowiedzieć się więcej o tym, co masz do zaoferowania.

Jak zrobić reklamę na Facebooku? 7 prostych kroków

Tworzenie kampanii reklamowej na Facebooku to świetny sposób na dotarcie do potencjalnych klientów w największej na świecie sieci społecznościowej. Ale przy ponad 2 miliardach aktywnych użytkowników, jak stworzyć kampanię, która będzie się wyróżniać na tle innych?
Oto kilka wskazówek dla początkujących, którzy zastanawiają się jak zrobić reklamę na fb:

 1. Zdefiniuj swoje cele
  Zanim stworzysz swoją kampanię, musisz wiedzieć, co chcesz osiągnąć. Chcesz zwiększyć świadomość marki, zwiększyć ruch na swojej stronie, a może generować leady? Znając swój cel, możesz tworzyć reklamy, które pomogą Ci go osiągnąć.
 2. Określ odbiorców
  Do kogo chcesz dotrzeć ze swoimi reklamami? Facebook umożliwia kierowanie reklam na podstawie zainteresowań, danych demograficznych, a nawet zachowań użytkowników. Im więcej wiesz o swoich docelowych odbiorcach, tym lepiej możesz tworzyć reklamy, które z nimi rezonują.
 3. Wybierz odpowiedni format
  Istnieje wiele formatów reklam do wyboru, dlatego ważne jest, aby wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim celom. Na przykład, jeśli chcesz zwiększyć świadomość marki, możesz użyć reklamy wideo, natomiast jeśli chcesz zwiększyć ruch w swojej witrynie, możesz użyć reklamy karuzelowej.
 4. Zadbaj o atrakcyjne treści
  Jak zrobić reklamę na Facebooku która będzie naprawdę skuteczna? Tekst reklamy to podstawa, to on sprawi, że post sponsorowany będzie wyróżniać się na tle innych. Poświęć więc trochę czasu na napisanie komunikaty, który jest jasny, zwięzły i przekonujący. Pamiętaj o dołączeniu wezwania do działania (CTA), na przykład „dowiedz się więcej” lub „zarejestruj się teraz”.
 5. Używaj wysokiej jakości materiałów wizualnych
  Twoja reklama powinna zawierać elementy wizualne, które przykuwają uwagę i pasują do Twojego przekazu. Korzystaj z wysokiej jakości zdjęć lub filmów, które przyciągną uwagę i pomogą skutecznie przekazać wiadomość.
 6. Ustal budżet
  Zastanawiając się nad tym, jak zrobić reklamę na fb, nie można zapomnieć o jej kosztach. Platforma umożliwia ustalenie dziennego lub całego budżetu kampanii. Budżet będzie zależał od branży, konkurencyjności oraz rozmachu kampanii.
 7. Mierz swoje wyniki
  Po uruchomieniu kampanii ważne jest, aby śledzić wyniki, to pozwoli sprawdzić, czy jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów. Facebook zapewnia szczegółowe, bieżące informacje, które pokazują, jak wyglądają Twoje reklamy i jakie efekty przynoszą.